Звіти та публікації » Історії успіху
Перелік статей

В УКРАЇНІ РОЗПОЧАТА ПРОГРАМА КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ НАУКОВИХ РОЗРОБОК – "ІННОВАЦІЙНИЙ ВАУЧЕР"

Київ, 25 травня 2011 — Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність” (USAID ЛІНК) оголошує про початок реалізації в Україні своєї нової ініціативи – сприяння комерціалізації наукових розробок. З цією метою Проект започатковує інтенсивну, цілеспрямовану програму заходів з підвищення рівня обізнаності учасників, пошуку й підбору партнерів (”match-making”) і фінансування нових партнерств між українськими науково-дослідними закладами та малими й середніми підприємствами (МСП).

На першому етапі реалізації цієї ініціативи в регіонах-партнерах USAID ЛІНК – Крим, Волинська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Рівненська та Херсонська області – відбудуться регіональні інформаційні круглі столи на тему “Комерціалізація технологій для підвищення конкурентоспроможності МСП”. Наступним кроком стане проведення серії заходів “match-making”, які сприятимуть налагодженню партнерств між представниками науки та бізнесу в ключових галузях промисловості з урахуванням змісту регіональних Стратегічних планів. Утвореним таким чином партнерствам буде запропоновано подати заявку на отримання “Інноваційного ваучера” від USAID ЛІНК.

”Інноваційний ваучер” у розмірі до 2 тис. дол. США надається на конкурсній основі й призначений для фінансування за рахунок USAID ЛІНК “останнього кроку до ринку” – ключових спільних заходів партнерів з боку науки та сектору МСП, які прагнуть разом комерціалізувати науково-технічні розробки. Стратегічна мета програми – підтримати майже готові до виходу на ринок технології через сприяння партнерству з приватним сектором, тим самим створюючи нові можливості для бізнесу й нові робочі місця, розширюючи регіональну базу оподаткування.

Нова програма “Інноваційний ваучер” є ще одним зусиллям USAID ЛІНК зі сприяння інноваціям для сталого економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності регіонів.

Ознайомитися з графіком проведення заходів за програмою та отримати додаткову інформацію можна, звернувшись до Наталії Слинько, юриста USAID ЛІНК, за телефоном (44) 425-47-47 або електронною поштою . Незабаром цю інформацію буде також розміщено на веб-сайті проекту (linc.com.ua).

 

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність” (USAID ЛІНК) є спеціалізованим проектом у сфері економічного розвитку, що має на меті посилити конкурентоспроможність регіонів і територій через удосконалення регулювання підприємницької діяльності, підвищення продуктивності підприємств, збільшення стратегічних інвестицій з боку інноваційно-орієнтованих фірм, зміцнення галузевої кооперації, ефективний ринок землі та удосконалення національного законодавства на підтримку цих складників посилення конкурентоспроможності. Робота проекту зосереджується на створенні й упровадженні стратегічних планів підвищення конкурентоспроможності в економічних регіонах по всій країні, сприянні розвитку конкретних регіональних секторів промисловості, що мають велику імовірність досягнення успіху, та реформуванні законодавчої бази для забезпечення безперешкодної торгівлі, раціональних державних закупівель, земельної реформи та регуляторної ефективності. Мірилом для оцінки кінцевого успіху USAID ЛІНК є збільшення кількості робочих місць та обсягу приватних інвестицій в територіальних громадах-партнерах проекту.

Вже майже п’ятдесят років – через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) – американський народ надає економічну та гуманітарну допомогу різним країнам світу. В Україні підтримка з боку USAID зосереджена на трьох напрямах: охорона здоров’я та соціальні перетворення, економічне зростання, а також демократія та управління. Починаючи з 1992 року, USAID надав технічної та гуманітарної допомоги Україні на суму 1,6 млрд. доларів. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні можна звертатися до відділу зв’язків з громадськістю USAID за телефоном: +38 (044) 492-7101 або завітати до веб-сайту: http://ukraine.usaid.gov.

# # #

  • ( Англійська 413.65 KB )
  • ( Українська 495.72 KB )