Пошук інвестиційних проектів

ПОШУК ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність” (ЛІНК) розпочав реалізацію програми “Пошук інвестиційних проектів”, що має на меті знайти якісні інвестиційні пропозиції в цільових регіонах ЛІНК, навчити учасників підготовці та презентації інвестиційних проектів та представити їх спільноті інвесторів.

У кожному з цільових регіонів підприємці та підприємства-учасники ознайомляться зі світом інвестицій та процесом підготовки інвестиційних проектів, що сприятиме кращому розумінню способів отримання доступу до інвестицій, а в кінцевому підрахунку – зростанню інвестицій в цільові регіони ЛІНК.

Найуспішніші учасники також отримають допомогу у встановленні ділових контактів зі спільнотою інвесторів.

Мета програми

Загальна мета програми полягає в покращенні інвестиційної грамотності у бізнес-спільнотах цільових регіонів. Конкретні цілі включають:

 • Покращення розуміння тими, хто шукає інвестиції, як їм слід діяти, щоб досягти успіху;
 • Представлення бізнес-спільноти цільового регіону потенційним інвесторам і просування відповідних інвестиційних проектів.

Програма “Пошук інвестиційних проектів” ознайомить членів регіональної бізнес-спільноти з тим, як “працює” інвестиційний процес. Крім того, завдяки практичному навчанню з експертами ЛІНК, вони навчаться професійніше презентувати інвестиційні проекти.

Очікувані результати

Неможливо гарантувати швидкий приплив інвестицій в результаті реалізації програми. Проте можна цілком обґрунтовано очікувати, що в середньостроковій чи довгостроковій перспективі результатом кращого розуміння та набуття навичок бізнес-спільнотою, представлення її спільноті інвесторів урешті-решт стане зростання обсягу інвестицій та кількості робочих місць у цільових регіонах порівняно з ситуацією, яка мала б місце за відсутності програми.

Отже, очікуваними результатами програми будуть:

 • Краще розуміння інвестиційного процесу, уміння готувати та робити інвестиційну презентацію, знання, як структурована спільнота інвесторів, і що відбувається у світі інвестицій;
 • Збільшення можливостей для бізнесу регіонів-партнерів ЛІНК встановлювати зв’язки зі спільнотою інвесторів.

Опис програми

Програма “Пошук інвестиційних проектів” включає такі елементи:

Етап 1. Оголошення

Мета цього етапу – викликати інтерес до програми у кожному регіоні-партнері ЛІНК. На початку планується провести шість серій програми у шести регіонах. ЛІНК оголосить про початок цих серій за таким графіком:

 • Квітень 2010 р.: Луганська та Одеська області;
 • Липень 2010 р.: АР Крим і Севастополь;
 • Жовтень 2010 р.: Чернівці / Кам’янець-Подільський;
 • Жовтень 2010 р.: Херсонська область

При кожному оголошенні зазначаються дати наступних заходів у рамках серії. Ці заходи, що відбуватимуться з приблизно місячними інтервалами, включають: інвестиційне навчання, подання заявок на презентацію, семінар з підготовки презентацій та вибір інвестиційного проекту для представлення інвесторам.

Етап 2. Інвестиційне навчання

Приблизно за місяць після оголошення ЛІНК пропонує учасникам пройти одноденний навчальний курс. Навчання проводять експерти ЛІНК з питань навчання та залучення інвестицій.

Навчальний курс включає такі питання:

 • Види доступних інвестицій;
 • Інвестиційні банки та їхня роль у залученні інвестицій;
 • Найважливіші риси належно підготовленої інвестиційної пропозиції;
 • Очікування інвесторів від потенційних проектів;
 • Підготовка та презентація інвестиційного проекту
 • Типові помилки, яких припускаються власники проектів при їх презентації – тобто, що варто й чого не варто казати.

Навчання є відкритим для всіх бажаючих. Плануються такі дати проведення одноденного курсу:

 • Луганська область – 29 квітня 2010 р.; приміщення Луганської міської ради; 14:00–18:00;
 • Одеська область – 8 липеня 2010 р., приміщення Одеської міської ради; 13:00–15:00;
 • Севастополь – 14 липня 2010 р.;
 • АР Крим – 20 липня 2010 р. (місце проведення уточнюється; завітайте на цю сторінку пізніше, або надішліть запит на invest@linc.com.ua);
 • Чернівці / Кам’янець-Подільський – жовтень 2010 р. (час і місце проведення уточнюється; завітайте на цю сторінку пізніше, або надішліть запит на invest@linc.com.ua);
 • Херсонська область – жовтень 2010 р. (час і місце проведення уточнюється; завітайте на цю сторінку пізніше, або надішліть запит на invest@linc.com.ua);

Етап 3. Подання заявок на презентацію

По закінченню курсу учасникам пропонують протягом 10 днів подати заявки на представлення інвестиційної пропозиції потенційним інвесторам. До заявки, складеної відповідно до інструкцій, отриманих під час навчального курсу, додається попередня презентація.

Заявки наразі приймаються з Луганської області. Форму заявки, що містить інструкцію щодо її заповнення та подання, можна знайти тут.

Кінцевий термін подання заявки – 30 липня 2010 р.; 17:00.

Нагадуємо, що ні заявка, ні будь-які інші матеріали, які заявник надає проекту ЛІНК як супровідні чи в процесі комунікації, НЕ повинні містити конфіденційної інформації чи комерційних секретів. Заявник подає лише таку інформацію, яку він готовий вважати загальнодоступною.

Фахівці ЛІНК відбирають для розгляду до 12 проектів з кожної серії. Головним критерієм відбору є потенційний інтерес інвесторів до інвестиційного проекту.

Комісія з відбору буде призначена керівництвом ЛІНК. Оцінки проектів і процедури відбору не розголошуватимуться.

Етап 4. Семінар з підготовки презентацій

Приблизно за місяць після навчання (Етап 2) відібраних претендентів запрошують до участі в триденному семінарі, який експерти ЛІНК проводять у відповідному регіоні.

Власникам проектів запропонують презентувати свої інвестиційні проекти фахівцям ЛІНК. Упродовж трьох днів учасники отримають конкретні поради й допомогу з боку фахівців щодо вдосконалення своїх презентацій.

Наступні семінари відбудеться в Луганській області 7–10 вересня 2010 р. ; Одеській області 14–17 вересня 2010 р.; АРК 21–24 вересня 2010 р.

Етап 5. Оцінка інвестиційних пропозицій та вибір інвестиційного проекту для представлення інвесторам

Наступного дня після завершення семінару власників проектів запрошують презентувати свої інвестиційні пропозиції експертній комісії.

Проект, який на думку експертної комісії є найпривабливішим для інвесторів з кожної серії, ЛІНК виносить на розгляд спільноти інвесторів. На цей захід ЛІНК запрошує інвесторів, які можуть бути зацікавленими у відповідних потенційних проектах.