Про USAID ЛІНК » Команда USAID ЛІНК
Команда USAID ЛІНК

Говард Окман, керівник проекту

Тетяна Дудка, заступник керівника проекту

Олег Плугатаренко, директор з фінансових, юридичних та адміністративних питань

Реформи національного рівня

Фархат Фархат, радник з питань реформування політики

Наталія Слинько, юрист

Олександр Кравченко, радник з правових питань

Павло Кулинич, головний юридичний радник із земельних питань

Вікторія Дорошенко, координатор з питань якості та стандартів

Стратегічне планування місцевого економічного розвитку та регіональної конкурентоспроможності

Анатолій Соловйов, головний радник з питань стратегічного планування та економічного розвитку

Ігор Парасюк, головний радник з питань стратегічного планування та економічного розвитку

Сприяння інвестиціям

Душан Кулка, старший радник з питань конкурентоспроможності та інвестицій

Ксенія Сидоркіна, головний радник з питань інвестицій

Володимир Носік, юридичний радник із земельних питань

Олександр Жовнір, спеціаліст із залучення інвестицій

Розвиток єдиних дозвільних центрів

Володимир Бурий, радник з питань правової та регуляторної реформи

Олександр Шабалков, головний радник з правових питань

Посилення регіональної конкурентоспроможності

Тетяна Пасічник, координатор з впровадження стратегій конкурентоспроможності

Геннадій Друзенко, , координатор програм з розвитку туризму в регіонах України

Анатолій Максимюк, економіст та фінансовий спеціаліст

Марія Соколова, координатор з впровадження стратегій регіональної конкурентоспроможності

Навчання

Ріпсіме Хренова-Шимкіна, менеджер з організації тренінгових програм

Комунікація

Олександр Железняк, менеджер з питань інформації

КРИМСЬКИЙ ОФІС

Джефрі Луббі, директор Кримського офісу

Посилення конкурентоспроможності сільськогосподарського сектору

Борис Шадрін, спеціаліст з бізнес-процесу

Олександр Лєхно, спеціаліст з агробізнесу

Посилення конкурентоспроможності туристичного сектору

Світлана Возна, спеціаліст з туризму

Олександр Рибалко, спеціаліст з питань культурного туризму

Упровадження ініціатив з підвищення конкурентоспроможності секторів

Рустем Тагаров, cпеціаліст з розвитку конкурентоспроможності

Комунікація

В’ячеслав Топоров, координатор з питань інформації

Упровадження стратегії залучення інвестицій до Севастополя

Ольга Андросова, спеціаліст з конкурентоспроможності та залучення інвестицій

 

Говард Окман, керівник проекту

 

Понад 12 років працюючи керівником проектів USAID, Говард Окман сприяв місцевому економічному розвиткові в Україні, зростанню промисловості та національній конкурентоспроможності в Болгарії, реформуванню торгівельного законодавства в Киргизстані.

У Болгарії за проектом USAID “Економічне зростання та інвестиції” він керував розробкою і впровадженням стратегії конкурентоспроможності сектору інформаційних і комунікаційних технологій, в результаті чого за два роки прибутки сектору в цілому зросли на 30 відсотків, було створено близько 5 тис. нових робочих місць, а обсяг продажів збільшився на 30 млн. дол. Пан Окман разом з командою проекту допомогли перебудувати та зміцнити Інвестиційну агенцію Болгарії, яка за час їхньої роботи сприяла залученню іноземних інвестицій на суму понад 2 млрд. дол. Для посилення конкурентоспроможності сектору його проект створив “Бізнесово-наукову інноваційну ініціативу та біржу”, завдяки якій, за оцінками, інвестиції бізнесу за угодами з науковими закладами в Болгарії зросли на 20 відсотків.

В Україні пан Окман керував проектом USAID “Економічний розвиток міст” (ЕРМ), який допоміг 76 українським містам створити багаторічні стратегії економічного розвитку. Процес розробки стратегій відбувався у співпраці представників громади, місцевого самоврядування та бізнесу, а реалізацією стратегій опікується місцева влада. Завдяки стратегічному плануванню, а також навчанню залученню прямих іноземних інвестицій міста-партнери ЕРМ разом залучили інвестицій на загальну суму понад 2,5 млрд. дол. і створили понад 50 тис. нових робочих місць.

Пан Окман має ступені бакалавра державного управління (Гарвард), магістра сільськогосподарського розвитку (Університет Каліфорнії в Девісі) і доктора юридичних наук (Школа права Нью-Йоркського університету).

 

Тетяна Дудка, заступник керівника проекту

 


Олег Плугатаренко, директор з фінансових, юридичних та адміністративних питань

 


Реформи національного рівня

Фархат Фархат, радник з питань реформування політики

 


Наталія Слинько, юрист

 


Олександр Кравченко, радник з правових питань

 

Павло Кулинич, головний юридичний радник із земельних питань

 

Вікторія Дорошенко, координатор з питань якості та стандартів


Стратегічне планування місцевого економічного розвитку та регіональної конкурентоспроможності

Анатолій Соловйов, головний радник з питань стратегічного планування та економічного розвитку

Анатолій Соловйов має понад 10 років досвіду роботи у сфері місцевого самоврядування. Працював на посадах від спеціаліста відділу до начальника управління економіки міської ради.

Упродовж 2001-2005 рр. Анатолій підготував і провів понад 150 тренінгів і семінарів для представників місцевого самоврядування, бізнесу та громадських організацій з основ стратегічного планування й управління, обслуговування клієнтів та управління якістю в публічних організаціях, проведення адміністративного аудиту в організації, використання ресурсів Інтернету для економічного розвитку, підготовці ефективних презентацій та фандрейзингу. Брав участь у розробці навчального курсу для керівників органів місцевого самоврядування «Муніципальний менеджмент» в рамках програми Партнерства громад Фундації «Україна-США» та Інституту управління ім. Карла Вільсона Університету штату Джороджія (США). Керував однією з груп аудиторів при проведенні адміністративного аудиту виконавчих органів і державних адміністрацій міст і районів Луганської області в рамках проекту «Action Donbass» (DFID, Велика Британія).

Анатолій Соловйов брав участь в організації й розробці стратегічних планів розвитку 34 міст і районів України, з них у рамках проекту «Економічний розвиток міст» (USAID) – 22 міст і районів. Співавтор трьох навчально-методичних посібників для працівників місцевих органів влади з питань економічного розвитку територій.


Ігор Парасюк, головний радник з питань стратегічного планування та економічного розвитку

Ігор Парасюк має понад 15 років досвіду роботи у галузі місцевого самоврядування.
Працював директором департаменту в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України (посада віднесена до 2 категорії держслужби).  Шість років (1997-2002) був одним з трьох заступників міського голови Львова, керуючим справами міськвиконкому.

В рамках проекту USAID «ЕРМ» модерував роботу груп зі створення стратегічних планів економічного розвитку в понад 20-ти містах України, зокрема,: 5-ти обласних центрів: Тернополя, Рівного, Луцька,  Миколаєва, Суми.  

З 1996 року експерт Асоціації міст України. Приймав участь у роботі експертних груп щодо розробки та оцінки близько 20-ти законопроектів з тематики місцевого самоврядування. Готував експертні висновки для Ради Європи, щодо відповідності українського муніципального законодавства положенням Європейської Хартії про місцеве самоврядування (1998-1999рр.) співавтор посібника «Принципи Європейської хартії місцевого самоврядування» (2000 р.); співавтор другого тому наукового видання серії «Місцеве самоврядування» - «Організація роботи міського голови» (2004 р.).


Сприяння інвестиціям

Душан Кулка, радник з питань конкурентоспроможності та інвестицій

 

Ксенія Сидоркіна, головний радник з питань інвестицій

Ксенія Сидоркіна є фахівцем в області залучення інвестицій, створення умов для розвитку економіки. Ксенія має різносторонній досвід розробки та втілення проектів соціальної сфери, а також програм, спрямованих на розбудову громадянського суспільства. З 2006 року працює в проектах Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) («Місцевий Економічний Розвиток», ЛІНК). На посаді заступника директора “American Jewish Joint Distribution Committee (JDC Joint)” в м. Харків керувала впровадженням проектів соціального, благочинного та освітнього спрямування. Ксенія Сидоркіна виступала консультантом проекту прозорих виборів, спів-організатором таких заходів як Модель ООН, Європейського молодіжного парламенту, освітньої програми по проблемах ВІЛ/СНІД в Україні, благочинних заходів.

Спеціаліст в галузі комп’ютерних технологій / системного програмування. Магістр інтелектуальної власності

Володимир Носік, юридичний радник із земельних питань

Доктор юридичних наук у галузі земельного, аграрного, екологічного, природоресурсного права. Професор кафедри трудового, земельного та екологічного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Упродовж останніх 20 років займається  юридичною практикою. Спеціалізується у справах з питань земельних, аграрних, приватизаційних, цивільних та інших відносин, у  сфері кредитування та реалізації фінансово-інвестиційних проектів у сільському господарстві, містобудуванні, промисловості,  на транспорті, планування і розвитку  територій, охороні навколишнього природного середовища.

Автор і співавтор понад 200 наукових і навчально-методичних праць, підручників і практичних посібників, науково-практичних коментарів до Земельного, Цивільного кодексів та інших законів.

Брав участь у розробці проектів законів, указів Президента України, інших нормативно-правових актів з питань земельного, аграрного, містобудівного, екологічного права. Є позаштатним консультантом Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР України, а також членом декількох науково-консультативних рад інших центральних органів державної влади.

Олександр Жовнір, спеціаліст із залучення інвестиційРозвиток єдиних дозвільних центрів

Володимир Бурий, радник з питань правової та регуляторної реформи

Волоимир Бурий має більш ніж 10 років досвіду консультування для приватного бізнесу, громадських організацій, а тож різноманітних органів влади, як на місцевому так і на національному рівні. Останні 8 років, Володимир Бурий працює у проектах міжнародної технічної допомоги, що сприяють економічному розвиткові в Україні.

З 2007 по 2009 рік він працював радником проекту USAID «Сприяння торгівлі та інвестиціям» в рамках якого була проведена значна робота у вдосконаленні умов для ведення бізнесу та залучення інвестицій в Ураїні. Зокрема він працював над розробкою стратегії реалізації регуляторної політики в Україні, включаючи стратегiю «гільйотини» - приcкореного перегляду регуляторних актів; приймав участь у реформуванні дозвільної системи у сфері господарської діяльності. Він також безпосередньо приймав участь у розробці та впровадженні на місцевому рівні процедур видачі дозволів за принципом «єдиного вікна». Створені єдині дозвільні центри суттєво прискорили проходження дозвільних процедур, найскладніші з яких належать до сфери будівництва та землекористування.

Протягом 2003 року Володимир керував проектом «Дослідження підпримницького середовища в Україні», що впроваджувався Міжнародною Фінансовою Корпорацією.
У 2001 році, в рамках проекту USAID "БІЗПРО" він працював над розробкою моделі роботи і  її впровадженням для перших в Україні «Єдиних офісів», що значно спрощували процедури реєстрації бізнесу та отримання дозволів у містах Івано-Франківськ, Миколаїв та Херсон.

Олександр Шабалков, головний радник з правових питань

Олександр Шабалков працює в сфері вдосконалення регуляторного середовища в Україні понад 11 років. Він має значний та різноплановий досвід та досконалу кваліфікацію у аналізі, розробці та впровадженні регуляторних актів, пов'язаних з реалізацією державної регуляторної політики, дозвільної системи у сфері господарської діяльності в Україні.

Пан Шабалков, працюючи Директором компоненту вдосконалення нормативно-правового регулювання проекту USAID «Сприяння торгівлі та інвестиціям», був відповідальний за впровадження в Україні компоненту 4.2 Порогової програми «Гармонізація та виконання регуляторних актів» в рамках Меморандуму, підписаного  Урядом України та Корпорацією «Виклики Тисячоліття» (боротьба з корупцією). На національному рівні він співпрацював з Міністерством регіонального розвитку та будівництва, Міністерством юстиції, Державним комітетом із земельних ресурсів, Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва з питань розробки та впровадження регуляторних актів щодо спрощення дозвільних процедур у сфері землекористування та будівництва, а також щодо різноманітних аспектів реалізації державної регуляторної політики.

Олександр Шабалков, як радник з правових питань проекту USAID «BIZPRO», займався розробкою стратегії реалізації регуляторної політики в Україні, включаючи стратегiю «гільйотини» - приcкореного перегляду регуляторних актів; приймав участь в закріпленні на законодавчому рівні основ та шляхів реформування дозвільної системи у сфері господарської діяльності. Він також безпосередньо приймав участь у розробці та впровадженні на місцевому рівні процедур видачі дозволів за принципом «єдиного вікна» у 41 місті України. Створені єдині дозвільні центри суттєво прискорили проходження дозвільних процедур, найскладніші з яких належать до сфери будівництва та землекористування.

Пан Шабалков має ступені магістра права та магістра економіки (Київський національний економічний унівеситет імені Вадима Гетьмана).


Посилення регіональної конкурентоспроможності

Тетяна Пасічник, координатор з впровадження стратегій конкурентоспроможності


 

Геннадій Друзенко, координатор програм з розвитку туризму в регіонах України

У 2000 р. Геннадій Друзенко закінчив КНУ ім. Т. Шевченка (диплом з відзнакою), а в 2008 р. отримав диплом магістра європейського права (LL.M.) в Університеті Абердину (Велика Британія).

Пан Друзенко є також випускником Української Школи Політичних Студій.

У 2001-2003 рр. пан Друзенко працював на посаді заступника директора Центру європейського та порівняльного права Міністерства юстиції України, в 2010-2011 рр. – на посаді завідувача секретаріатом Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. У 2004-2007 рр. пан Друзенко був віце-президентом польської неурядової організації “Інституту європейської інтеграції” і до сьогодні продовжує залишатися членом правління цієї організації (на громадських засадах).

У 2009-2010 рр. як фулбрайтівський стипендіат Геннадій Друзенко проводив дослідження в Міжнародному науковому Центрі ім. Вудро Вільсона (Вашингтон, Округ Колумбія).

В 2008-2010 рр. пан Друзенко був радником міського голови Кам’янця-Подільського з питань розвитку туризму та залучення інвестицій.

Геннадій Друзенко має численні публікації українською, а також англійською, російською та іспанською мовами.

Анатолій Максимюк, економіст та фінансовий спеціаліст

 

Марія Соколова, координатор з впровадження стратегій регіональної конкурентоспроможності


Навчання


Ріпсіме (Іма) Хренова-Шимкіна, менеджер з організації тренінгових програм


Комунікація


Олександр Железняк, менеджер з питань інформації

Народився в 1953 році. Після школи вступив до Херсонського філіалу Одеського технологічного інституту, який кинув після першого ж семестру, оскільки вважав, що стане музикантом. Це не справдилося, хоча й працював перед армією монтувальником сцени в Київській консерваторії. Після армії й до краху Радянського Союзу – електромонтер зв’язку (офіційно) і перекладач науково-технічної літератури (неофіційно). Після набуття Україною незалежності – перекладач у приватній фірмі, агенції новин і ряді проектів міжнародної технічної допомоги. У вільний від роботи час переклав роман Майкла Крайтона «Сонце, що сходить»

.

До роботи в проекті ЛІНК працював у його попереднику – проекті USAID «Економічний розвиток міст» – спочатку перекладачем, а потім спеціалістом і, насамкінець, менеджером з питань інформації.


КРИМСЬКИЙ ОФІС

Джефрі Луббі, директор Кримського офісу

Джефрі Луббі має восьмирічний досвід роботи в різноманітних проектах, спрямованих на розвиток місцевої економіки, туризму, малого й середнього підприємництва, агробізнесу, банківської та фінансової сфери. За межами Сполучених Штатів працював у проектах USAID в Україні, Молдові, Білорусі та Хорватії. Крім того, працював бізнес-директором американської фірми з проведення клінічних досліджень в Україні, де здійснював управління місцевими операціями та сприяв експансії фірми в Росію та Білорусь. Його закордонній діяльності передувала робота в компанії Chemonics International, де він забезпечував підтримку фінансованих USAID проектів економічного розвитку в Косово, Словаччині та Україні.

Пан Луббі має ступені магістра ділового адміністрування та бакалавра політології та російської мови.


Посилення конкурентоспроможності сільськогосподарського сектору

Борис Шадрін, спеціаліст з бізнес-процесу

 

Олександр Лєхно, спеціаліст з агробізнесу


Посилення конкурентоспроможності туристичного сектору

Світлана Возна, головний спеціаліст із розвитку туризму

 

Олександр Рибалко, спеціаліст з питань культурного туризму


Упровадження ініціатив з підвищення конкурентоспроможності секторів

 

Рустем Тагаров, спеціаліст з розвитку конкурентоспроможності


Комунікація

В’ячеслав Топоров, координатор з питань інформації

В’ячеслав Топоров має шестирічний досвід роботи у сфері інформування, відносин зі ЗМІ, реклами та організації заходів. До USAID ЛІНК В’ячеслав працював менеджером зі зв’язків із громадськістю та ЗМІ у ПРООН, де надавав послуги проектам розвитку в таких галузях, як мобілізація громад, місцевий економічний та соціальний розвиток, сприяння толерантності, туризм, підвищення інституційного потенціалу та людська безпека. В’ячеслав має український диплом спеціаліста з міжнародних відносин, французький диплом магістра з новітньої історії та бельгійський диплом магістра європейських політичних та адміністративних студій. Він також пройшов декілька тренінгів з проектного менеджменту, у тому числі PRINCE2.


Упровадження стратегії залучення інвестицій до Севастополя

Ольга Андросова, спеціаліст з конкурентоспроможності та залучення інвестицій